FAQ

Jak se můžu přihlásit do začátečnického kurzu?

Vždy před zahájením nového kurzu spouštíme přihlašování přes registrační formuláře. Pokud zrovna neprobíhá přihlašování, je možné zapsat se na mailing list pro příští registraci.

Co mě bude stát začátečnický kurz?

Kurz je zcela zdarma, ale na druhou stranu stojí hodně času. Kromě samotných dvouhodinových srazů zabere dost času i domácí příprava, která je velmi důležitá.

Podle jakých kritérií se vybírají účastnice do kurzu?

Zajímá nás především osobní motivace a očekávání od kurzu. V přihlášce se ptáme také na dosavadní zkušenosti s programováním, neznamená to však, že více zkušeností znamená lepší hodnocení. Přihlášky pak hodnotí nezávisle na sobě několik lidí a výsledky se sčítají.

Může se do kurzu PyLadies přihlásit úplná začátečnice?

Ano, začátečnický kurz je dělaný pro naprosté začátečníky. Stačí umět základní ovládání počítače – poslat e-mail, stáhnout z internetu a nainstalovat program, pracovat se složkami a soubory.

Může se do začátečnického kurzu přihlásit někdo, kdo už nějaké základy programování zná?

Může! Upevnit si základy není nikdy na škodu. Počítej ale s tím, že než se dostaneme ke složitějším tématům, může pro tebe být tempo kurzu pomalé.
Pokud už programuješ, jen třeba ne v Pythonu, můžeš se přihlásit jako vedlejší koučka. Základy Pythonu pochytíš, i když budeš mezitím pomáhat ostatním řešit menší problémy.

Může se přihlásit kluk?

Přihlášku samozřejmě mohou vyplnit a zaslat i pánové, nicméně uplatňujeme pravidlo, že v případě, že se přihlásí dostatečný počet zájemkyň, dostanou při výběru přednost, protože je to naše primární cílová skupina.

Co je to PyWorking a jak se mohu přihlásit?

PyWorkingy jsou pražské neformální srazy pro pokročilejší začátečníky a začátečnice, kteří už ovládají základy programování. Záměrem je společně se dál učit a rozvíjet, inspirovat se navzájem, pomáhat si s projekty, dozvídat se novinky ze světa IT (nejen Pythonu) a bavit se programováním. PyWorking má již vlastní web.

Mám za sebou kurz PyLadies a chci si najít první práci v IT. Co mám dělat?

Je zapotřebí ujasnit si, na jakou pracovní oblast by ses chtěla zaměřit. Můžeme poskytnout konzultace a v některých oblastech i přímé kontakty na firmy, kde mají o začínající programátorky zájem. Python komunita je v tomto ohledu velmi nápomocná, tak se hlavně neboj toho využít. Máš-li zájem, přihlaš se k zasílání nabídek vhodných pracovních pozic.

Jsme firma a zajímá nás spolupráce s PyLadies

Dejte nám o sobě vědět! Rádi zprostředkujeme Vaše nabídky pracovního uplatnění, pokud jsou vhodné pro začínající programátorky. Pokud chcete podpořit naše aktivity, jakožto nezisková iniciativa vítáme i možnosti sponzorské spolupráce.

Jaký je rozdíl mezi PyLadies a Django Girls?

Django Girls jsou jednodenní workshopy zaměřené na programování webových stránek, kurz PyLadies pro začátečníky je tříměsíční kurz, kde se dámy učí základní principy programování a nezaměřují se pouze na jednu konkrétní oblast. Podobně jako PyLadies jsou i Django Girls součástí mezinárodní iniciativy.

Jaký je rozdíl mezi PyLadies a Czechitas?

Czechitas a PyLadies jsou dvě na sobě nezávislé organizace. Přestože obě organizují kurzy především pro ženy, v několika ohledech se liší.

PyLadies se zaměřují především na výuku programování a to v jazyce Python na rozdíl od Czechitas, které pokrývají svými aktivitami široké spektrum IT, tedy nejen programování.

Protože PyLadies důsledně uplatňují principy svobodného software i pro svoji činnost, jsou veškeré kurzy a akce bezplatné a veškeré materiály jsou volně dispozici na webu. Akce Czechitas jsou zpravidla s finanční spoluúčastí účastnic.