FAQ

Jak se můžu přihlásit do začátečnického kurzu?

Vždy před zahájením nového kurzu spouštíme přihlašování přes registrační formuláře. Pokud zrovna neprobíhá přihlašování, je možné zapsat se na mailing list pro příští registraci.

Co mě bude stát začátečnický kurz?

Kurz je zcela zdarma, ale na druhou stranu stojí hodně času. Kromě samotných dvouhodinových srazů zabere dost času i domácí příprava, která je velmi důležitá.

Dostanu po absolvování kurzu certifikát?

Naše kurzy nejsou akreditované, jde o dobrovolnickou iniciativu, ne o oficiální vzdělávací kurzy, certifikáty o absolvování tedy nedáváme.

Podle jakých kritérií se vybírají účastnice do kurzu?

Zajímá nás především osobní motivace a očekávání od kurzu. V přihlášce se ptáme také na dosavadní zkušenosti s programováním, neznamená to však, že více zkušeností znamená lepší hodnocení. Přihlášky pak hodnotí nezávisle na sobě několik lidí a výsledky se sčítají.

Může se do kurzu PyLadies přihlásit úplná začátečnice?

Ano, začátečnický kurz je dělaný pro naprosté začátečníky. Stačí umět základní ovládání počítače – poslat e-mail, stáhnout z internetu a nainstalovat program, pracovat se složkami a soubory.

Může se do začátečnického kurzu přihlásit někdo, kdo už nějaké základy programování zná?

Může! Upevnit si základy není nikdy na škodu. Počítej ale s tím, že než se dostaneme ke složitějším tématům, může pro tebe být tempo kurzu pomalé.
Pokud už programuješ, jen třeba ne v Pythonu, můžeš se přihlásit jako vedlejší koučka. Základy Pythonu pochytíš, i když budeš mezitím pomáhat ostatním řešit menší problémy.

Může se přihlásit kluk?

Přihlášku samozřejmě mohou vyplnit a zaslat i pánové, nicméně uplatňujeme pravidlo, že v případě, že se přihlásí dostatečný počet zájemkyň, dostanou při výběru přednost, protože je to naše primární cílová skupina.

Bude ze mě po vašem začátečnickém kurzu programátorka?

Takové ambice nemáme. V našich začátečnických kurzech se dozvíš, jak programování vypadá, osvojíš si základy a zjistíš, jestli by tě to mohlo bavit. Pokud se ale chceš programováním živit, bude tě čekat delší cesta.

Co je to PyWorking a jak se mohu přihlásit?

PyWorkingy jsou setkání Pythonistů začátečníků, kteří se chtějí učit nové věci nebo se zdokonalovat v základech. Jsou to tématické celodenní Workshopy s připravenou výukou, ale také večerní Sessions pro samostudium za dozoru koučů.

Mám za sebou kurz PyLadies a chci si najít první práci v IT. Co mám dělat?

Mrkni třeba na web junior.guru, kde najdeš tipy v tomto směru i pracovní nabídky. Autor stránek spolupracuje s PyLadies. junior.guru je zároveň i komunita podporující začátečníky v IT, koukni na informace ke klubu.

Pokud nějaká firma přímo osloví PyLadies, snažíme se nabídku také rozeslat e-mailem. K těmto e-mailům se můžeš přihlásit tímto formulářem.

Mimo to můžeme poskytnout konzultace a v některých oblastech i přímé kontakty na firmy, kde mají o začínající programátorky zájem. Python komunita se v tomto ohledu snaží být velmi nápomocná, tak se hlavně neboj toho využít.

Jsme firma a zajímá nás spolupráce s PyLadies

Dejte nám o sobě vědět! Rádi zprostředkujeme Vaše nabídky pracovního uplatnění, pokud jsou vhodné pro začínající programátorky. Pokud chcete podpořit naše aktivity, jakožto nezisková iniciativa vítáme i možnosti sponzorské spolupráce.
Kromě toho nás potěší, pokud vypíšete juniorní nabídky práce pro naše absolventky a dáte nám o nich vědět nebo je rovnou vyvěsíte na junior.guru.

Jaký je rozdíl mezi PyLadies a Django Girls?

Django Girls jsou jednodenní workshopy zaměřené na programování webových stránek, kurz PyLadies pro začátečníky je tříměsíční kurz, kde se dámy učí základní principy programování a nezaměřují se pouze na jednu konkrétní oblast. Podobně jako PyLadies jsou i Django Girls součástí mezinárodní iniciativy.

Jaký je rozdíl mezi PyLadies a Czechitas?

Czechitas a PyLadies jsou dvě na sobě nezávislé organizace. Přestože obě organizují kurzy především pro ženy, v několika ohledech se liší.

PyLadies se zaměřují především na výuku programování a to v jazyce Python na rozdíl od Czechitas, které pokrývají svými aktivitami široké spektrum IT, tedy nejen programování.

Protože PyLadies důsledně uplatňují principy svobodného software i pro svoji činnost, jsou veškeré kurzy a akce bezplatné a veškeré materiály jsou volně dispozici na webu. Akce Czechitas jsou zpravidla s finanční spoluúčastí účastnic.

Jak zpracováváte moje údaje?

Mrkni na naše Zásady zpracování osobních údajů.